עטלף הפירות המצוי
|
ברוכים הבאים לאקו-פארק אפולוניההיי שלום
אתם יודעים יש סיבה שבאטמן בחר להיות איש העטלף ולא איש הדוכיפת ! עטלפים הם כל- כך מגניבים אולי יצא לכם לבקר פעם בגינה חשוכה ושקטה באמצע הלילה ולהבחין בכתם חום אפרפר חולף מעליכם לעבר עץ קרוב. ! זהו העטלף הידעתם שלמרות שעטלפים נתפשים כחיה קרה ואפלה הם דווקא אוהבים לחיות באזורים חמים ניתן למצוא אותם באזורים שונים בארץ החמה שלנו, החל מערים וכפרים עד ליערות ומדבריות. לעטלף מוטת כנפיים כ- 80 ס"מ (זהה לזאת של הבז) ואת שאר גופו אפשר להשוות לעכבר – אף ארוך של מכרסם, אוזניים גדולות ועגולות ופרווה בצבע חום אפרפר. בקצה רגליו הקטנות יש טפרים קטנים שעוזרים לו להיאחז בענפי עצים ולאכול עד אור הבוקר. יש לו כנפיים העשויות מעור דק, כמו קרום המתוח בין עצמות אצבעות כפות ידיו ונמשך עד לקצה האחורי של גופו. משקלו בערך 150 גרם אנחנו העטלפים אוהבים לגור במערות חללים תת – קרקעיים עצי פרי וכל מקום שניתן למצוא בו צל, שקט ושלווה בשעות הדמדומים (כמו באטמן היוצא להילחם בפשע אנחנו יוצאים לחפש פירות טעימים שגדלים על עצים ובעזרת חוש הריח המפותח שלנו אנו מסוגלים להימנע מהרקובים ולאכול רק את הבשלים. אנו אוכלים ביום אחד כמות השווה פחות או יותר למשקלנו ואז אנו חוזרים עם אור ראשון לבייתם. הנקבה יולדת עטלף יחיד פעמיים בשנה. היא נושאת אותו על גופה במשך חודשיים שלושה ומניקה אותו עד אשר יגדל ויהיה מסוגל להיאחז בקירות המערה. עטלף הפירות המצוי אינו עיוור, או לפחות לא לגמרי. הוא רואה את הסביבה שלו היטב ללא צבע, ולמרות שהוא מסוגל להתמצא במרחב בעזרת הראייה, במקומות חשוכים הוא נעזר באקולוקציה – מיקום בעזרת הד או סונר. בשיטה הזאת, העטלף מוציא צליל בתדר גבוה ולפי הזמן שלוקח לצליל לחזור אליו והתדר שבו הוא חוזר, הוא יודע לבנות בראשו את תמונת המרחב הסובב אותו, להתמצא ולהבחין בחרקים שנמצאים על הקרקע או על העצים שלידו. הוא מאוד רגיש לרעש ולכן לא תמצאו אותו במקומות הומים אלא באזורים נידחים ושקטים יותר לאחרונה נשמעו קולות של כמה אנשים שמתכננים לבנות בשטחי המחייה של העטלף בואו נחבור יחד ונגן על החיה המרתקת הזאת |
Skill Oneתופס טרמפ
|
Skill Twoאני והחבר'ה
|
Skill Threeשנ"צ של בוקר
|