Messor - נמלת קציר |
ברוכים הבאים לאקו-פארק אפולוניהשלום לכולם
אני נמי הנמלה או בשמי הרשמי: נמלת הקציר השחורה הצבע שלי שחור ומבריק אני והחברות שלי חיות באסיה ובצפון אפריקה. אנחנו אוהבות מקומות חמים. אנחנו חיות במושבות, לכל מושבה קן משלה. הקן שלנו מספק לנו מקום מוגן ונעים כי הוא חפור עמוק מאד באדמה, עד 3 מטר עומק כדי שבחורף נהיה מוגנים מהרטיבות ובקיץ מהחום. יש לנו כמה פתחים שדרכם אנחנו נכנסות ויוצאות מהקן. לכל אחת מאתנו יש תפקיד עם שם מלכה, פועלות וחיילות ומבנה גופנו מותאם לתפקיד זכרים בקן יש לנו רק בסתיו, לזמן קצר, ולאחריו הם יוצאים מהקן כדי לרדוף אחרי נסיכות ולא חוזרים המלכה שלנו היא גם האימא האהובה של כולנו היא היחידה בקן שמסוגלת להתרבות אנחנו מתחילות את חיינו כביצה שממנה אנו בוקעות והופכות לזחל שאינו זז. לאחר שהפועלות מאכילות אותנו למשך תקופה אנחנו מתגלמות ואז מגיחות מהגולם כנמלה בוגרת. הגודל שלנו, כבוגרות, נע בין 4 ל- 10 מילימטר הקטנות הן פועלות בקן והגדולות הן חיילות שומרות אבל כולנו עוזרות ברוב העבודות. עמלות כל היום – מביאות זרעים מהשדה בשביל ארוך ארוך שאנחנו כובשות אל תוך הקן. מנקות את הקן, מפנות אשפה, מזינות את המלכה, מטפלות בזחלים ועוד ועוד. אנחנו אוכלות מעט וכל דבר ואיננו מפונקות. הגוף שלנו מורכב משלושה חלקים: ראש, חזה ובטן. יש לנו שלושה זוגות רגליים. בראש יש לנו עיניים שמאפשרות לנו לראות וזוג מחושים שמאפשרים לנו להריח ולמשש. החושים מסייעים לנו לתקשורת בין הפרטים בקן דבר שמאפשר לנו לפתור בעיות מורכבות כגון חלוקת עבודה, מציאת מזון, התגייסות נגד טורפים ועוד. הידעתם? נמלות הקציר נחשבות "מהנדסות סביבה" לאור תרומתם לשיקום טבעי של שטח שעבר רעיית יתר או זיהום. המושבות משפרות את פוריות הקרקע, מעודדות צמיחה ומעשירות את מגוון המינים הצומחים בשטח הפגוע בגלל שהגוף שלנו חמוץ יש לנו מעט טורפים אבל כשדורכים עלינו זה כואב. אז אני ממש מבקשת שתגידו לכל החברים שלכם ואפילו תפרסמו בפייסבוק ובאינסטגרם שאנחנו חמודות וחרוצות ובבקשה לשים לב אלינו מוזמנים לבקר אותנו, ללמוד את דרכינו ולהחכים! תודה לכולכם באהבה נמי הנמלה |
Skill Oneנמלה
|
Skill Twoבוקר טוב
|
Skill Threeנמי
|