Cinnyris osea - צוּפִית בּוֹהֶקֶת |
ברוכים הבאים לאקו-פארק אפולוניה ! שלום לכם שמי יונקי, נתתם לי כינוי יפה אבל אני בכלל לא יונק דבש אלא צופית בוהקת ממשפחת הצופיתיים. ליתר דיוק, המין היחידי ממשפחת הצופיתיים המצוי בישראל. אני לא יונק ולא אוהב דבש! אני מלקק צוף ויותר מהכול אוהב חרקים. אני נמצא בעיקר בישראל והמשפחה שלי גרה גם בלבנון, סוריה, ירדן, מצרים ובחצי האי ערב. אני זכר. אם אתם מחפשים אותי, תמיד תוכלו לזהות אותי באמצעות הצבעים הבוהקים שלי. לא כמו הנקבה שהיא אפורה וחומה אני חתיך וזוהר...וצנוע! אני בן שנתיים, מה שהופך אותי ליחסית מבוגר. אני מקווה להגיע לגיל מופלג של 9 שנים. אנחנו הבוגרים מגיעים לאורך של 10 ס"מ (אני לא גמד!). משקלי הוא בין 7-9 גרם ומוטת הכנפיים שלי כשאני עף היא בין 13 ל-16 ס"מ. אני סקרן מאד, ובוחן כל דבר בסביבה. חבריי אומרים לי שאני שר טוב. אני עושה בר מצוות ואירועים אם מישהו מעוניין... אני הכי מפחד מעורבנים, נחשים וחתולים! לפעמים כשיש חגיגה של פריחה אנחנו יוצאים לבלות בחבורה בת תריסר פריטים. כיף ויפה פה מאד באביב בשדות אקו-פארק אפולוניה. כדאי לכם לבוא לטייל. באביב בת זוגי בונה קן. אני שומר עליה ושר לה בזמן שהיא עובדת. היא יודעת לבנות אותו על קצה ענף מרוחק כך שחתול לא יוכל להגיע אליו. היא בונה במומחיות קן בצורת ביצה ומרפדת אותו בנוצות ועשב רך. בקן היא מטילה שלוש ביצים ולאחר שבועיים של דגירה, בוקעים הגוזלים. כאן גם אני גם נכנס לתמונה. שומר, שר, מביא אוכל ועוזר. הידעתם? אשת נשיא המדינה נחמה ריבלין ז"ל הייתה משאירה לבני הדודים שלי בגינתה בירושלים מי סוכר שהיו מתוקים ממש כמו צוף! הייתם מאמינים שבשנת 2015 הוכרזתי כציפור הלאומית הפלסטינית? אולי מפני ששמי האנגלי הוא ציפור השמש הפלסטינית Palestine Sunbird מתהלכת שמועה שיבנו כאן במקום שאני חי ומקנן - שכונה ענקית. אני מקווה שאתם אוהבים אותי אז בבקשה מכם עזרו לי ושימרו על אפולוניה. להתראות בשמחות ובאהבה. שלכם, יונקי, הצופית הבוהקת ובני משפחתה. |
Skill Oneצוף
|
Skill Twoצופי
|
Skill Threeצופית
|