צבי ארץ-ישראלי
|
ברוכים הבאים לאקו-פארק אפולוניה.היי לכם אני פרופסור צבי ! ברוכים הבאים לפארק שלנו כמו ששמתם לב אני מופיע על הסמל של הפארק ויש לכך סיבה ממש טובה פעם היינו כאן הרבה צבאים , אבל כיום אני ומשפחתי ממש בסכנת הכחדה מה באמת לא ידעתם ? זה די ידוע פה בקרב הפארק אספר לכם עוד עובדות שבטח לא שמעתם עלינו אתן לכם קצת רקע ספרותי עלי ועל משפחתי ?הידעתם הצבי הוא אחד מסמליה של ארץ ישראל הנקראת בתנ"ך גם ארץ הצבי כבר בתנ"ך שימש הצבי לתיאור הארץ בהקשר של כבוד, יופי והדר כתבו עלי שאני חיה יפה, אצילית, זריזה, בעלת חושים חדים, מהירה מאוד, יכולה להגיע ל-80 קמ"ש ובעלת ניתור מצוין של עד כ-2.4 מטרים בעבר היינו נפוצים מאוד בארץ . כיום, אנחנו בסכנת הכחדה עקב ציד, דריסות, טריפות, פגיעה באזורי המחייה וקטיעת בתי גידול למרות זאת ניתן לדווח על אופטימיות זהירה לאחר שנים קשות מאד ומאמצים של ארגונים הפועלים למען חיות הבר, מצליחה האוכלוסייה שלנו להתאושש מעט אני פעיל בעיקר בשעות הבוקר ואחר הצהריים ובלילות מוארים אני צמחוני וניזון מעלים ועשב הצבע שלי חום בהיר, והוא מותאם להסוואה הבטן והאחוריים שלי בצבע לבן והזנב שחור אנחנו, הזכרים חיים כל אחד בטריטוריה המסומנת ע"י תחנות ריח" וקל לזהותנו לפי הקרניים הארוכות העבות בעלות הבליטות שלנו לנקבות שלנו קרניים קצרות ודקות והן חיות בעדרים עם העופרים הקטנים שנולדים באביב לאחר הריון שנמשך כחצי שנה. בדרך כלל נולד עפר אחד ואימו מטפלת בו במקום מוסתר ומוגן וכשהוא בגיל 3 חודשים היא חוזרת איתו לעדר הנקבות שרובן גם בנות משפחתה הנקבות נודדות בין הטריטוריות השונות שלנו מכירים את הכלל שלכל כלל יש יוצא מן הכלל? אז- על אף מה שסיפרתי קודם - ניתן למצוא צבאים שחיים במבנה חברתי אחר, כמו בזוגות, קבוצות רווקים או להקה של זכר עם כמה נקבות חשוב לציין. באביב ניתן למצוא עופרים קטנים השוכבים חבויים בתוך סבך. אין לגעת בעופרים אלה! הם אינם נטושים, אימם פשוט יצאה לחפש מזון. אם ניגע בו, אמו תריח ריח זר וכתוצאה מכך עשויה לנטוש אותו. אז אנא, בלי ליטוף, ובבקשה גם אל תתקרבו כי אתם חושפים אותו לטריפה על ידי התנים והכלבים כן, לצערנו איסוף עופרים על ידי מטיילים וטריפה על ידי כלבים משוטטים הביאו לפגיעה קשה באוכלוסייה שלנו בסביבות יישובים בארץ חיים כמה סוגי צבאים וכולם בסכנת הכחדה. אני, הצבי הארץ-ישראלי הנפוץ ביותר ונמצא בכל אזורי הארץ (למעט הנגב) וגם כאן בשדות אקו-פארק אפולוניה דרומה מכאן חיים קרובי משפחה שלי בערבה צבי הערבה ובנגב צבי הנגב הנקרא גם צבי השיטים אולי יצא לכם לפגוש גם אותם מקווה שהיה לכם מעניין. יש עוד משהו שתרצו לדעת? תוכלו למצוא עלי מידע נוסף ברחבי הרשת חייב לזוז. בכל זאת פרופסור והסטודנטים מחכים תודה וד"ש שלכם, פרופסור צבי |
Skill Oneטובים השניים
|
Skill Twoמרווים צמאון
|
Skill Threeצביקה
|