Helix engaddensis - שבלול השדה
|
ברוכים הבאים לאקו-פארק אפולוניהשלום לכולם, כל כך שמחים שבאתם לבקר אותנו אנחנו שאבי ודרולי, חברים הכי טובים, למרות שלא תמיד אנחנו ביחד שבו, תנוחו ונספר לכם קצת על עצמנו אני שאבי ואני שבלול השדה חלקכם מכירים אותי כחילזון או מתבלבלים וחושבים שאני השבלול שאותו פגשתם בגינה. אמנם אנחנו קרובי משפחה אך כל אחד מאתנו שונה כמו שאתם רואים, לי יש קונכייה די גדולה יחסית לרגל שלי צורתה מעט כדורית, והצבעים הם צבעי הסוואה כך שאני יכול להסתתר ולהתחבא מפני טורפים הקונכייה משמשת לי כמגן, כמו לוחם היוצא לקרב אני אמנם קטן אבל אוכל המון. יש לי בפה אלפי שיניים קטנות שטוחנות את המזון לפני שהוא מגיע למערכת העיכול. לכן, אל תדאגו לי אני לא רעב...למרות שאם תמצאו איזה צמח טעים אני לא אתנגד כמעט שכחתי, במהלך הקיץ אני נכנס לתרדמת, לא עושה כלום וחוסך המון אנרגיה. בחורף אני פעיל, אוכל הרבה ואפילו מוצא לי חבר או חברה להתחבק ! איתו או איתה. כן! בשונה מכם, אני לא זכר ולא נקבה אלא שניהם אני מתקדם בעזרת הרגל שלי על-ידי כיווץ והרפיית השריר שלה. אני ממש אוהב לעשות כושר. על ראשי יש שני מחושים ובקצוות שלהם נמצאות העיניים שלי! אני אוהב לטייל. אם ניפגש, אל תהססו להגיד שלום. תוכלו לפגוש אותי מצפון הנגב ועד החרמון. מה עכשיו תורי? טוב, אני קצת יותר ביישן . אני דרולי או בשמי המלא דרחול השיח, גם אני סוג של שבלול בשונה משאבי אנחנו הדרחולים חיים רק שנה אחת, מחורף לחורף בקעתי מהביצה בתחילת החורף, באביב גדלתי במהירות ובסופו כבר נהייתי ממש בוגר. בחודשי הקיץ טיפסתי גבוה על גבעולי הצמחים כדי להתרחק מהאדמה החמה ושם נכנסתי לתרדמת קיץ נעימה לפעמים החום של האדמה מתחתי מגיע עד ל- 55 מעלות צלזיוס גם הקונכייה הלבנה שלי מסייעת לי לא להתחמם יותר מידי. במחזור חיי הקצר אני לא מבזבז אנרגיות. יש לי עוד 80 אחים שבקעו איתי באותה גומה. אנחנו משפחה גדולה! אנחנו בולטים מאד בקיץ. קל לזהות אותנו מתקבצים בחבורות גדולות על גבעולים, על גזעי עצים או על עמודי חשמל. טורפים אותי בולבולים, עורבים, קיחלים, חיפושיות, חרדונים, מריונים, גרבילים ומכרסמים אחרים, אבל למזלי, מכיוון שאני במקום גבוה כל כך, הם לא תמיד מצליחים להגיע אלי. אני די ביישן אבל מכם אני לא מתבייש, אנחנו חברים נכון? אנא שימו לב לאן שאתם הולכים כדי שלא תדרכו עלינו בטעות. בבקשה אל תשאירו זבל על הרצפה, לפעמים אנחנו אוכלים את מה שהשארתם וזה עושה לנו כאב בטן גדול. נשמח שתבואו שוב לבקר ותכירו לנו גם את החברים והמשפחות שלכם |
Skill Oneטובים השניים
|
Skill Twoחבר בא לבקר
|
Skill Threeהולך על קוצים
|